KROUŽKY DĚTI – šk.rok 2020/21

Obecné info:

Kroužky pro děti se hradí ( pokud není uvedeno výslovně jinak) bankovním převodem na celé pololetí. Pololetní platby se nevrací, jelikož zahrnují mzdu lektora, který ve smluvené dny přijde i když některé dítě zrovna chybí.

PONDĚLÍ 16.30 – 18.00  ( 14 LEKCÍ / POLOLETÍ) – 3200,-

ANGLIČTINA S RODILÝM MLUVČÍM – REBECCA  – pro děti 6-10 let

Bude otevřeno při přihlášených 8 dětech. Maximální počet skupiny je 9 dětí.

Angličtina přirozenou a zábavnou formou – 1,5 hodiny je rozděleno do dvou částí. Nejdříve „výuka“ ( konverzace, pracovní listy, úkoly, písničky, básničky, tvoření ) a po pauze „hra“ ( bingo, loto, dobble . . ). Vše v angličtině, děti tímto způsobem anglicky reagují a trénují hráčské postupy. Za příznivého počasí probíhá angličtina v zahradním přístřešku. Za nepříznivého v zelené klubovně. Becca si děti vyzvedává ve venkovní čekárně Kosího hnízda, případně ve vnitřní šatně. Výuku zajišťuje jazyková škola Empire.  

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

STŘEDA 14.00 – 16.30 ( 15 LEKCÍ / POLOLETÍ) – 1600,-

LESNÍ DRUŽINA – TEREZA   – pro děti 6-11 let ze ZŠ SLIVENEC

Skupina 8-10 dětí + 1 lektorka, která spolu tráví odpoledne venku, v Chuchelském háji.

PRO KOHO TO JE – Pro děti z 1.stupně ZŠ(věk 6-11let), které dokážou uposlechnout pokyn a pobyt v lese v neohraničeném prostředí nepředstavuje riziko pro ně ani celou skupinu.

CO budou děti dělat – Neklademe si za cíl vytvářet dětem odpolední výchovně vzdělávací kroužek. Klademe si za cíl nechat dětem prostor pro volnou hru a přirozené sociální vazby a kamarádství. Budeme mít vždy s sebou připravenou činnost a v záloze společné hry, ale míra řízené činnost a prostoru pro volnou hru vyplyne z potřeb dětí.

JAK to bude provozně: podle přihlášených dětí se domluvíme, zda bude nutné, aby lektorka ve 13.45 děti vyzvedla v ZŠ Slivenec, nebo zda skupina dětí ze školy dojde sama do Kosího hnízda. Děti se ve škole převléknou do venkovního oblečení.
V čekárně Kosího hnízda necháme aktovky. Posilníme se (svačina vlastní).
Vyrážíme do lesa.
Na 16.20 – 16.30 se vracíme do čekárny Kosího hnízda, kde jsou k dispozici hry a knihy. Čekáme na rodiče. Děti jsou k vyzvednutí do 17.00, lektorka musí v 16.45 odcházet.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

ČTVRTEK  16.30 – 18.00  ( 5 SETKÁNÍ ) – 500,-

1x měsíčně – 26.11., 17.12., 28.1., 18.2., 25.3.

HRÁČSKÉ DOUPĚ  – TEREZA/MARIÁN – pro děti 5 – 10 let      

CO to je – Pečlivě namíchaná směs z trochy logického myšlení, špetky strategie, maličko počítání, kus  smyslu pro fair play, to vše zamíchané náčiním jako je Ubongo, Osadníci z Katanu, Uno, Dobble a Soubor deskových her.

PRO KOHO TO JE – Pro předškoláky a děti z 1.stupně ZŠ(věk 5-10let), kteří chtějí rozvíjet své kreativní myšlení pomocí společenských deskových a karetních her.

JAK – pravidelná jednoměsíční setkávání party dětí během chladných měsíců v klubovně Kosího hnízda, kde lze bezpečně kultivovat vzájemné vztahy, rozvíjet spolupráci a zažít spousty legrace.